MARKABONUSGİRİS
5000TL
5000TL
3000TL
5050TL
4000TL
1500TL
4000TL
5000TL
2000TL
6500TL
8000TL
3000TL
Kategoriler: Blog

Yüzme Ne Kadar Kalori Yaktırır? Kilo Vermenize Yardımcı Olur mu? Düzenli Yüzmenin Faydaları

Hızlı Enerji Yakmak İçin Mükemmel Spor!

Yüzme ne kadar enerji yakar?

Her bireyin kalori tüketimi yaşa, cinsiyete ve yaşam tarzına bağlı olarak tamamen farklıdır. Çok sevilen bir spor olan yüzmenin kalori tüketimi üzerinde etkisi olabilir. Bu metin tüm bu sorulara cevap verecektir.

Yüzme ne kadar enerji yakar?

Yüzme, hızlı bir şekilde yağ yakmanıza yardımcı olur. Yüzme dizler, sırt ve farklı hassas bölgeler için tamamen güvenlidir. Her yaştan birey yüzebilir.

Kalori tüketimine karar veren bileşenler hakkında konuşarak başlayalım. Bunu genel değerlere bakarak cevaplayacağız. Herhangi bir sporda, tombul olduğunuzda ekstra enerji yakarsınız. Metabolizma, tüm farklı spor aktivitelerinde olduğu gibi yüzmede de çok önemlidir. Bir bireyin metabolizmasını tahmin etmek zordur. Çoğunlukla bir bireyin ortak ağırlığının 70 kilogram olduğu inancına dayanarak genelleme yapabiliriz.

 • Bir saatte 59 kilogramlık bir bireyin ne kadar enerji yakacağı sorulduğunda, cevap yüzme hızına bağlıdır.
 • 70 kilogram ağırlığındaki bir birey bir saatte 740 enerji kadar yakabilir.
 • Eğer 70 kg ve üzeri bir bireyin yarım saatlik yüzmede ne kadar enerji yakacağı sorulursa, cevap yüzme hızınıza bağlı olarak 240-370 arasında değişebilir.

Enerjiyi hesaplamak için aynı standartları kullandığımızda, 500 m veya 1 km yüzmek için ne kadar enerji gerektiğini sorduğumuzda ilgili sonuçları elde ederiz.

 • 70 kg ağirliğindaki̇ bi̇r yeti̇şki̇n 500 metre serbest yüzerken 300-500 enerji̇ yakar.
 • 1 km yüzmek, hızınıza bağlı olarak 500-700 enerji eksikliğine neden olabilir.

Yüzme Kilo Vermenize Yardımcı Olabilir mi?

Yüzme, kilo vermek için en iyi yöntemlerden biridir. Yüzme herkes için iyidir ve aynı anda birçok kas grubunu çalıştırır. Birçok kişi arasında yaygındır. Oyunun bu kadar yaygın olmasının bir sonucu olarak, temiz su veya yüzme havuzları olan alanlar bulmak zordur. Bununla birlikte, bu spor tanınmaya başladığından beri, rahat yüzme havuzlarına sahip birçok yer var. Okyanus, olimpik yüzme havuzları ve kapı dışı yüzme havuzları da seçenekler arasında.

Su içinde herhangi bir antrenman yaparak biraz kilo verebilirsiniz. Suyun yüksek direnci sizi daha sıkı çalışmaya zorlar ve yağ-kalori yakımına yol açar.

Yüzerken yakılan enerji hakkında soru soran kişiler genellikle yüzmeyi içeren bir eğitim programı arayışındadır. Yüzme, kilo vermek için tek seçenek değildir. Kilo azaltma planı ve yüzmenin birlikte uygulanması da daha hızlı ve sağlıklı kilo vermenize yardımcı olabilir.

Yüzme yoluyla kilo vermenin farklı stratejilerinin bilinmesi ve kullanılması gerekir.

 • Örneğin, yüzme süresi yarım saatten az olmamalıdır. Bunun nedeni, vücudun uygun sıcaklığa ulaşması ve kas gruplarının harekete geçmesi için belirli bir sürenin önemli olmasıdır.
 • Herhangi bir spora başlamadan önce, ısınma egzersizleri yapmak önemlidir. Egzersiz rutinleri yüzmeyi daha keyifli hale getirecektir. Kulaçlara yavaşça başlayın ve ardından hızla hızlanın.
 • Yüzerken mümkün olduğunca çok strateji kullanın. Vücudunuzun tamamen farklı bileşenlerini gerçekten çalıştırdığı için size aynı miktarda yağı nasıl yakacağınızı gösterecektir.
 • Biraz kilo vermek istiyorsanız, uzmanların çoğu her hafta yüzmenin günlük olarak yüzmekten daha kolay olabileceğini söylüyor. Bir gün dinlenmeyi içeren bir yüzme programını takip ederek bir miktar kilo verebilirsiniz.

Yüzmenin avantajlarından birkaçı nelerdir?

 • Sık yüzmek kardiyovasküler sisteminiz için faydalı olabilir. Sık yüzenlerin koroner arter hastalığı veya koroner kalp krizi geçirme olasılığı çok daha düşüktür.
 • Yüzme kas gruplarını ve iskelet sistemini esnetebilir. Düşünebileceğiniz gibi, “yüzücü vücudu” kas dokusu ve yağların eşit olarak dağıldığı bir vücuttur.
 • Yüzme, diğer spor aktivitelerine göre %85 daha az kazaya neden olur. Yüzme, tıp doktorlarının eklem ve kas sorunları olan bireyler için savunduğu tek spordur.
 • Kilosu veya yaşı ne olursa olsun herkes yüzmeden keyif alabilir. Yaşı, kilosu veya cinsiyeti ne olursa olsun herkes yüzmekten zevk alabilir.
 • Yüzme sinir sistemi için çok faydalıdır. Yüzmenin düşünceler üzerinde yapıcı bir etkisi vardır. Suya girerek ve endorfin salgılayarak, günlük stresten kaçabilirsiniz.
 • Yaygın yüzücüler yeme ve sigara içme alışkanlıklarını azaltır.
 • Solunum hızını ve sağlığını iyileştirir. Bronşiyal astımı olan yüzücüler zamanla daha rahat nefes alabilir.
 • İnsüline karşı daha hassas olan dokular diyabet olasılığını azaltır.

Kolay yüzme stratejileri nelerdir?

 • Serbest Taşıma Yüzmenin Keyfini Çıkarın Bu, yüzmek için en hızlı yaklaşımdır. Sol ve sağ kol zirvenin üzerinde ve ileride uzatılarak suyu yukarı çeker. Ayaklar suyun içinde ve dışında hareket edebilir.
 • Sırtüstü Serbest stilin alternatifi sırtüstü yüzmedir. Bacaklarınızın ve kollarınızın yerinin serbest stilin diğeri olduğunu unutmamak çok önemlidir. Zirve noktası her zaman su tabanının üzerinde kalır ve solunum sorunlarını önler.
 • Kelebek Tekniği Oldukça fazla canlılık gerektiren bir yöntemdir. Genellikle uygulandığında, enerjiyi hızla yakar. Durağan bir yer olmayan kelebek yüzmede, vücut sürekli olarak hareket eder. Ayaklar toplu olarak kapatılır ve yukarı ve aşağı hareket eder. Bu tür, bel üzerinde oldukça fazla hareket ile karakterizedir.
 • Kurbağalama, yavaş yüzmeyi tercih eden birçok kişi için idealdir. Adından da anlaşılacağı gibi, tıpkı kurbağalarınki gibi bir yüzme yaklaşımıdır. Sırtın, bacakların ve kolların kenarlara doğru açıldığı bir yüzme yaklaşımıdır. Kurbağalama, her avuç içi ve ayakların yuvarlak hareketler yaptığı bir su yaklaşımıdır.

Yüzücüler için sağlıklı öneriler

 • Yüzmeye karar vermeden önce okyanusu tamamen analiz etmek oldukça gereklidir. Suyun derinliğini ve canlıların zararlı olup olmadığını doğrulamak çok önemlidir. Okyanusta yüzmek için mavi bayraklı sahilleri seçin. Bunlar tamamen incelenmiş ve güvenli kabul edilmiştir.
 • Cankurtaranı olan deniz kıyılarını seçerek kramplardan uzak durun. Tekneden güvenli bir şekilde inmeniz mümkündür. Sığ sularla ilgili herhangi bir uyarı işaretinin olmadığı yerlerde yüzmek zararlı olabilir.
 • Alt tarafın net olarak görülemediği bulanık sularda dalış yapmaktan uzak durun. Bazı kayalar gün ışığında görülmez. İlgili olayların meydana gelme olasılığı olan yerlerde yüzmeden önce güvenlik önlemlerinin alınması gerekir.
 • Yüzme en iyi şekilde belirli bir derinlikteki havuzda gerçekleştirilir. Havuzun dezenfekte edildiğinden emin olun. Hijyenik olmayan yüzme havuzları vücudunuz için tehlikeli olabilir.
 • Sarhoşken yüzmek gerçekten yararlı olmayabilir. Alkol, gerginlik ve özgüven eksikliğinin bir sonucu olarak kazalara neden olabilir.

1 kilogram kaç enerji eder?

Bir saatlik yürüyüş ne kadar enerji yakar? Beni zayıflatır mı? Avantajları nelerdir?

İp atlamak ne kadar enerji yakar? Size nasıl kilo vereceğinizi gösterecek mi, göstermeyecek mi? Hangi kas gruplarını çalıştırır?

Bisiklete binmek kilo verdiriyor mu? Hangi kas grupları çalışır?

Merdiven çıkmak ne kadar enerji yakar? Avantajları nelerdir? Size nasıl kilo vereceğinizi gösterebilir mi?

Instagram’da bize uyun: 5 milyondan fazla kişi Youtube kanalımız Filmlerimizi internette nerede bulabilirim?

Hatta 850.000 ile daha fazlasını elde edebilirsiniz En sevdiğiniz tarifler her zaman yanınızda. 000.000’den fazla indirildi. Şimdi indirin.

Düşünce Okuyucuları

Web sitemizde enerji, vitaminler ve besinlerdeki enerji ile ilgili tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.
Sınıflara göre enerji sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her sınıfta enerji
her türlü yemek, içecek, yemek, şekerleme ve tuzlu
Atıştırmalık öğünlerin yükü, boyutu ve miktarı hakkında ayrıntılar.
Aşağıdaki kalori ve diyet bilgileri de kilo vermeye çalışan okuyucular için yararlı olabilir.
Ürünlerin kilo verme, alma veya kilo azaltma planı üzerindeki sonuçları
Özel olarak derlenmiş menüler için tarifler. Makale
Bir yayın zaman içinde alaka düzeyini ve değerini kaybedebilir.
Vitamin ve enerji hakkında muhtemelen en doğru bilgi için bilimsel bir hesap makinesi kullanın.
Vitamin veya kişisel sağlığınız hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bir beslenme uzmanından tavsiye alın.

Ayrıca Oku:

Yakın zamanda paylaşılanlar

Hentbol Oyun Kuralları

Hentbol, Amerika'da pek yaygın olmayan bir personel sporudur. Personel video oyunlarını seviyorsanız deneyin. Bu metin…

21 Haziran 2023

Futbol Terimleri Sözlüğü ile Futbolda Ustalaşın!

Futbol dili özeldir. Futbol TerimleriHer yetenekli ve mahallevideo oyunlarında cümleleri telaffuz etmenin yollarını keşfedebilirsiniz. Futbol…

21 Haziran 2023

Dünyanın En İyi Golcüleri

Futbol, tüm dünyada yüz binlerce takipçisi olan bir spordur. Tamamen farklı eylemler oyuna renk katıyor.…

21 Haziran 2023

Spor Salonunda Ne Giymeli?

Spor, sağlıklı ve formda kalmanıza yardımcı olabilir. Tekrar tekrar egzersiz yapmak zihinsel, bedensel ve ruhsal…

21 Haziran 2023

Sporda Karın Kası Nedir, Hangi Kaslardır? Karın Kası Nasıl Geliştirilir? – Son Haberler

Vücudun çeşitli bileşenlerinin isimleri de tamamen farklıdır. Bu, özellikle kas takımlarının adlandırılmasında belirgindir. Bu kısaltma…

20 Haziran 2023

Cristiano Ronaldo Kimdir – Cristiano Ronaldo Hayatı ve Biyografisi

Cristiano Cristiano ne hakkında? Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro, 5 Şubat 1985 tarihinde Portekiz'in Madeira…

20 Haziran 2023