MARKABONUSGİRİS
5000TL
5000TL
3000TL
5050TL
4000TL
1500TL
4000TL
5000TL
2000TL
6500TL
8000TL
3000TL
Kategoriler: Blog

Vücut Geliştirmeye Kaç Yaşında Başlamalısınız?

Vücut geliştirmeye başlamak için en uygun yaş kaçtır? Vücut geliştirmeye başlamak için en uygun yaş kaçtır? Bu sorulardan düzenli olarak bahsedilir. Antreman.NET bu sorunu yakından inceleyecek. Hadi başlayalım;

Hangisi daha sağlıklı, vücut geliştirme mi sağlık mı? Hangisi daha sağlıklı? Vücut geliştirme mi sağlık mı?

Bu bilgi kirliliğini durdurun. Birçok insan vücut geliştirme ile sağlığı birbirine karıştırdığımızı düşünüyor. Vücut geliştirme karmaşık bir sağlık türüdür. Siyah büyük kaslı erkeklerin görüntülerini görebilirsiniz. Yaptıkları şey bu. Vücut geliştirmede, sporcuların sağlığı dikkate alınmaz. Alternatif olarak, onları daha iyi hale getirmek için doping ve hormonal türevler kullanılabilir. Bunun bizim yaptığımız işle hiçbir ilgisi yok.

Sağlık nedir ve onu nasıl geliştireceksiniz?

Şimdi sağlığa odaklanalım. Sağlık bizim yaptığımız şeydir. Sağlık, enerji ve sağlığı harmanlayan bir spor. Katılımcılar, potansiyel olarak en iyi vücut formlarından birine dikkat etmeye çalışırlar. Her biri sağlıklı ve faydalıdır. Vücut geliştirmeye ne zaman başlamalıyım? Bu doğru bir soru değil. Vücut geliştirmeye 18 yaşın altındaki çocukların katılması tavsiye edilmez. Bu, öncelikle ağırlık ve kütleye dayalı bir spordur. Gençlerin büyümesi ve gelişmesi üzerinde zararlı bir etkisi vardır. Bu nedenle, her zaman “Hangi yaşta egzersize başlamayı savunuyorsunuz?” Diye sormalıyız Şimdi hepimiz cevabı biliyoruz.

Egzersize ne zaman başlayabilirim?

Spor, her bebeğin 7-8 yaşından sonra yapması gereken bir şeydir. Çocuklar için en mükemmel spor aktiviteleri, kendi vücut ağırlıklarıyla yapacakları sporlardır. Sağlık programınıza mekik hareketini de dahil edebilirsiniz. Bu sistem bisiklet, normal enerji antrenmanı ve hafif egzersizler içerebilir. Çocuk, mekik (şınav), barfiks (barfiks), şınav (barfiks), hafif ağırlık antrenmanı ve bisiklet içeren bir sağlık programından faydalanacaktır. Ağır egzersizler genellikle bu yaşta tavsiye edilmez.

Erkekler ergenlik dönemine girdikçe testosteron seviyeleri artmaya başlar. Bu da ekstra kas yapımına yardımcı olur. En iyi sonuçlar için, sağlık rutininize ergenlik döneminde başlayın. Çoğu durumda ağır ağırlıklar kaldırmak zorunda değilsiniz. Ağır ağırlıklarla veya çoğu durumda çalışmak gerekli değildir.

Çocuklar için antrenmanın avantajları nelerdir?

Bu potansiyel değil. Sağlık, doğru bir şekilde yapılırsa çok faydalı olabilir. Çalışmak ve bisiklete binmek, ilerleme hormonlarını % 100-200 oranında artıran spor aktiviteleridir. Ağırlık antrenmanı bunu %400 oranında artırabilir. Vücudun antrenman sırasında ekstra ilerleme hormonu salgılaması ne anlama geliyor? Sonuç, daha uzun bir üst kısım ve daha uzun kemiklerdir. Kas kütlesi de daha güçlüdür. Spor eylemleri, çocukların daha uzun boylu olmasını sağlayan hormonların salgılanmasını tetikler.

Endişelenmeniz gereken tek bir faktör var: ağırlık sınırlamanız. Her kemiğin ucunda plakalar vardır. Pürüzsüz doku, ilerleme durana kadar pürüzsüz kalır. Bu normalde 18 ila 21 yaşları arasında gerçekleşir. Kemiklerin yükselmesini sağlayan şey bu düz dokudur. Düz doku ağır bir spor nedeniyle stres altında kaldığında gelişemez. Üst ve kemiklerin her biri kısa olacaktır.

Bu spor yanlış yapılırsa tehlikeli olabilir. Bundan daha önce de bahsetmiştim. Yük gözünüzü korkutmasın. Normal vücut ağırlıklarından bahsetmiyoruz. Zorlu çalışarak boynunuzu olabildiğince kısa tutun.

Bu makalede, vücut geliştirmenin sonuçları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Ayrıca Oku:

Yakın zamanda paylaşılanlar

Hentbol Oyun Kuralları

Hentbol, Amerika'da pek yaygın olmayan bir personel sporudur. Personel video oyunlarını seviyorsanız deneyin. Bu metin…

21 Haziran 2023

Futbol Terimleri Sözlüğü ile Futbolda Ustalaşın!

Futbol dili özeldir. Futbol TerimleriHer yetenekli ve mahallevideo oyunlarında cümleleri telaffuz etmenin yollarını keşfedebilirsiniz. Futbol…

21 Haziran 2023

Dünyanın En İyi Golcüleri

Futbol, tüm dünyada yüz binlerce takipçisi olan bir spordur. Tamamen farklı eylemler oyuna renk katıyor.…

21 Haziran 2023

Spor Salonunda Ne Giymeli?

Spor, sağlıklı ve formda kalmanıza yardımcı olabilir. Tekrar tekrar egzersiz yapmak zihinsel, bedensel ve ruhsal…

21 Haziran 2023

Sporda Karın Kası Nedir, Hangi Kaslardır? Karın Kası Nasıl Geliştirilir? – Son Haberler

Vücudun çeşitli bileşenlerinin isimleri de tamamen farklıdır. Bu, özellikle kas takımlarının adlandırılmasında belirgindir. Bu kısaltma…

20 Haziran 2023

Cristiano Ronaldo Kimdir – Cristiano Ronaldo Hayatı ve Biyografisi

Cristiano Cristiano ne hakkında? Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro, 5 Şubat 1985 tarihinde Portekiz'in Madeira…

20 Haziran 2023