MARKABONUSGİRİS
5000TL
5000TL
3000TL
5050TL
4000TL
1500TL
4000TL
5000TL
2000TL
6500TL
8000TL
3000TL
Kategoriler: Blog

Rahat Bir Uyku İçin: Yatmadan Önce Spor Yapmak

Spor aktivitelerine yeni başlayan veya yepyeni bir antrenman rutinine başlamak isteyen birçok kişi bu soruyu soruyor. Antrenman yapmak için en uygun zaman ne zamandır? Karnınız boşken antrenman mı yapmalısınız? Yatmadan önce egzersiz yaparak kilo verebilir misiniz? Bu soruları sağlık bağlamında yanıtlamak, kas kazanımı veya kilo verme konusunda uzmanlaşmaktan daha gereklidir. Danışmanlar, egzersiz yapmak için en iyi zaman konusunda ikiye bölünmüştür. Bazı uzmanlar sabah egzersizinin gece veya gündüz egzersiz rutinlerine tercih edilebileceğini düşünüyor. Cevap nedir? Yatmadan önce antrenman yapın Sağlığım ve vücudum için en iyi seçenek nedir? Birlikte keşfedin.

Spor aktiviteleri için harcanan saat sayısını nasıl hesaplayacaksınız?

Tamamen farklı spor aktiviteleri takipçilerinin tamamen farklı hedefleri vardır. Biraz kilo vermek veya kas kütlesi kazanmak. Kilo almak. Zayıflamak. Sıkılaşmak. Tüm spor aktiviteleri hayranları daha fit ve daha sağlıklı olmak ister. Yapılacak mükemmel spor aktiviteleri veya antrenman için en iyi durumlar hakkında kafa karışıklığı ortaya çıkabilir. Her bireyin organik zamanı, günlük rutini ve bedensel durumu farklılık gösterebilir. Antrenman her zaman yapılabilir.

Sabah ilk iş olarak karnınız boşken antrenman yapın. Vücudun glikojen depoları boş olduğu için, güç yağ rezervlerinden elde edilir. Bu spor aktivitelerinin temposu ve derinliği, tüketilmeden bitirilmesine izin vermelidir. Gece boyunca ve gece geç saatlerde yapılan spor aktiviteleri boş zamanları değerlendirmek, uykuyu iyileştirmek ve uyku programınızı düzenlemek için muhteşem olacaktır. Süre ve tempo çok önemlidir. Gece Sporu Böyle bir üretkenlik aşamasını gerçekleştirmek için eylemlerde etkileşiminizin olması çok önemli olabilir. Gece Sporu eylemleri.

Uyku sorunları ve gece spor aktiviteleri arasındaki köprü

“siz” ifadesinin “siz” anlamına geldiğini akılda tutmak çok önemlidir. Uyumakta güçlük çeken engelli bireylerin sayısı oldukça fazladır. Uykusuzluğa ne sebep olur? Muhtemelen bireyden bireye değişiklik gösterebilir. Uykusuzluğun, özellikle de mevcut olduğunda, farklı sağlık sorunlarının bir göstergesi veya semptomu olması mümkündür. Herhangi bir sağlık sorunu olmayan kişilerde uykusuzluk, tehlikeli alışkanlıklar, sağlıksız beslenme rejimi, aşırı kafein tüketimi ve stresten kaynaklanabilir.

Rahat uyumakta ve kaliteli uyku almakta sorun yaşarsınız. Yatmadan önce antrenman yapın Bu giderek kötü bir plan gibi gelebilir. Bir bakıma haklısınız. Gece antrenmanı Koroner kalp hızını ve adrenalini artıran egzersiz rutinleri uykunuzu getirebilir. “Tabii!” diyenler ne diyor? “Gece antrenmanı benim için iyi mi?” sorusunun cevabı “Tabii” olsaydı, ne derdiniz? Niyetiniz nedir? Bu öneri ne anlama geliyor? Akşam uykusu üretkenlik için önemlidir.

Vücudunuzu Gerin, Kas Gruplarınızı Sakinleştirin

Ne kadar tempolu veya yavaş yaşarsanız yaşayın, günün sonunda büyük olasılıkla kendinizi gerçekten bitkin hissedeceksiniz. Kollarınız, bacaklarınız ve tekrar kas kütleniz de gün içinde yaptığınız tüm hareketler nedeniyle tükenebilir. Kas yorgunluğu aynı zamanda iyi uyumayı da zorlaştırabilir. Gece veya gündüz yapılan spor aktiviteleri kas yorgunluğunu azaltmaya yönelik olmalıdır. Grup Dinlenmesi size uyku hissi sağlar.

Kendinizi gerçekten daha zinde hissetmek istiyorsanız, sabahları yoğun kardiyo, ağırlık antrenmanı ve HIIT yapın. Bunu her zaman yapmak mümkündür. Gece antrenmanı Koroner kalp atış hızınızı azaltan ve kas kütlenizi gevşeten egzersiz rutinleri yaparsanız daha iyi uyursunuz. Sessiz egzersiz rutinleri, düşük tempolu pilates ve yoga egzersiz rutinleri seçilerek tamamlanabilir. Bu egzersiz rutinleri gevşemenize ve stresinizi azaltmanıza yardımcı olacaktır.

Sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları edinerek gece antrenmanınıza yardımcı olabilirsiniz.

Kendinizi gerçekten bitkin ve uykulu hissediyorsanız kendinizi antrenman yapmaya zorlamamalısınız. Günün yorgunluğu ve stresi hala sinirinizi etkiliyorsa, yavaş bir gece sporundan keyif alabilirsiniz. Gece hareketlerinizden muhtemelen en iyi şekilde yararlanmak için günlük alışkanlıklarınızı gözden geçirin. Uykusuzluğa neden olabilecek kafein ve sağlıksız yiyecekleri kısıtlayın. Akşam yemeğinden sonra antrenman yapmak için uygun bir süre bekleyin.

Uygun spor aktiviteleri kıyafetleri ve ekipmanları

Stressiz gece sporunuzdan en iyi şekilde faydalanmak için uygun ekipman ve kıyafetlere sahip olmanız çok önemlidir. Gece sporlarının amacı kas kütlenizi esnetmek ve sizi gevşetmek olduğundan, kendinizi yaralamamanız çok önemli olabilir.

Yavaşça sakinleşin ve her zaman gerinin. Belinize yardımcı olacak pilates matları ve dizlerinizi korumak için dizlikler seçin. Gece sporları için rahat, yumuşak ve koruyucu spor kıyafetleri giyin. İsterseniz, spor aktivitelerinden sonra sıcak bir banyo yapabilirsiniz. Yalı Spor’da aradığınız tüm spor kıyafetlerini bulabileceğiniz adresinde, erkek informal spor giyim ürünlerinin yanı sıra erkek informal spor giyim ürünlerini de kolaylıkla satın alabilir ve spor yapabilirsiniz

Ayrıca Oku:

Yakın zamanda paylaşılanlar

Hentbol Oyun Kuralları

Hentbol, Amerika'da pek yaygın olmayan bir personel sporudur. Personel video oyunlarını seviyorsanız deneyin. Bu metin…

21 Haziran 2023

Futbol Terimleri Sözlüğü ile Futbolda Ustalaşın!

Futbol dili özeldir. Futbol TerimleriHer yetenekli ve mahallevideo oyunlarında cümleleri telaffuz etmenin yollarını keşfedebilirsiniz. Futbol…

21 Haziran 2023

Dünyanın En İyi Golcüleri

Futbol, tüm dünyada yüz binlerce takipçisi olan bir spordur. Tamamen farklı eylemler oyuna renk katıyor.…

21 Haziran 2023

Spor Salonunda Ne Giymeli?

Spor, sağlıklı ve formda kalmanıza yardımcı olabilir. Tekrar tekrar egzersiz yapmak zihinsel, bedensel ve ruhsal…

21 Haziran 2023

Sporda Karın Kası Nedir, Hangi Kaslardır? Karın Kası Nasıl Geliştirilir? – Son Haberler

Vücudun çeşitli bileşenlerinin isimleri de tamamen farklıdır. Bu, özellikle kas takımlarının adlandırılmasında belirgindir. Bu kısaltma…

20 Haziran 2023

Cristiano Ronaldo Kimdir – Cristiano Ronaldo Hayatı ve Biyografisi

Cristiano Cristiano ne hakkında? Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro, 5 Şubat 1985 tarihinde Portekiz'in Madeira…

20 Haziran 2023