MARKABONUSGİRİS
5000TL
5000TL
3000TL
5050TL
4000TL
1500TL
4000TL
5000TL
2000TL
6500TL
8000TL
3000TL
Kategoriler: Blog

Her gün egzersiz yapıyor musunuz? Her gün egzersiz yapmak kasları eritir mi, her gün egzersiz yapmak zararlı mıdır?

Spora yeni başlayan bireyler için beklentilerini belirlemek çok önemli olabilir. Spor aktiviteleri birçok nedenden dolayı uygulanır. Bireyler, uzman bir sporcuya dönüşmek veya vücutlarını şekillendirmek gibi çeşitli hedeflere ulaşmak için spor aktiviteleri yaparlar. Neye ihtiyacınız olduğunu belirledikten sonra, bir plan geliştirmek için spor aktiviteleri koçları, diyetisyenler, özel eğitmenler ve sağlık eğitmenleri gibi danışmanlarla çalışmak en iyisidir. Böylece, sağlık veya hasar sorunları hakkında endişelenmeden sporu günlük yaşamınıza dahil edebilirsiniz.

Her gün spor aktivitelerine katılmanın seviyesi nedir?

İnsanların spor aktivitelerini güvenli ve etkili bir şekilde oynayabilmeleri için psikolojik hazırlık gereklidir. Spor aktivitelerini günlük programınıza müdahale etmeden birleştirmek en iyisidir. Motive olmanız ve hazırlıklı olmanız durumunda, sporunuz daha faydalı olabilir. Herkesin gerçekten hasta hissettiği ve düşük güce sahip olduğu günler vardır. Gerçekten böyle hissediyorsanız egzersiz yapmayı bırakmak iyi bir öneridir. Uzmanlar rahatlamanın da en az antrenman kadar gerekli olduğu konusunda hemfikir. Kas kütlesi öncelikle gevşediğinizde gelişir. Birkaç yıl boyunca spor yapmaya devam etmek için küçük ama kararlı adımlar atmanız durumunda motivasyonunuzu korumak daha kolay olacaktır. İlerlemenizin kademeli olması ve günlük yaşamınıza müdahale etmemesi durumunda spor aktiviteleri yapmak daha kolaydır.

Her gün egzersiz yapmanın olumsuz sonuçları var mı?

Sık sık egzersiz yapmaya başlamadan önce vücudunuzu tanıyın. Belirli sağlık sorunlarının belirli spor aktivitelerini zorlaştırıp zorlaştırmadığını öğrenin. Spor gerçekten geniş bir fikir olduğundan, herkes için uygun uygulamalar geliştirmek mümkündür. Sık sık düşük yoğunluklu eylemler yapıyorsanız, etkili olmanız gerekir. Sonraki spor aktiviteleri arasından seçim yapabilirsiniz:

 • Gezinti
 • Hafif Çalışma
 • Bisiklet
 • Yüzme
 • Sıçrama Halatı
 • Hareketli Müzikle Dans Edin
 • Kardiyo sağlığını geliştirmek için egzersiz rutinleri

Uzmanlar her gün ağırlık antrenmanı veya yoğun antrenman yapılmamasını tavsiye ediyor. Yoğun antrenman bedensel olarak sinir bozucu olacak ve vücuda baskı yapacaktır. Uzunluk, üzerinde düşünülmesi gereken bir diğer konudur. Yepyeni bir spora başlarken, süreyi ve türü düşünün. Vücudunuzun nasıl tepki verdiğini gözlemleyerek, kim olduğunuzu tanıyacaksınız. Giderek daha keskin bir farkındalığa dönüşecektir.

Her gün egzersiz yapmak kas dokusunu yumuşatır mı?

Uzmanlar, her gün egzersiz yapmanın hasar tehlikesini artıracağını düşünüyor. Vücudunuzun rahatlamasına izin verin. Bu süre zarfında kas dokusu gelişmeye başlar ve vücudunuz daha iyi hale gelebilir. Bununla birlikte, her gün egzersiz yapmanın kas kütlenizi kaybetmenize neden olacağı doğru değildir. Bu sadece yavaşlatıcı bir etkiye sahip olabilir. Spor bir takıntıya dönüşmemelidir. Spor yalnızca bedensel olarak değil, aynı zamanda sağlığınız ve refahınız için de iyi olmalıdır. Spor için heyecan duyarken bu yönü de düşünmeniz gerekecektir.

Herhangi bir spora başlamadan önce ısınmak oldukça gereklidir. Isınmamanız durumunda yaralanabilir ve kas kramplarına eşdeğer sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Hafif koşu veya yürüyüşe eşdeğer düşük yoğunluklu egzersiz rutinleri ısınmanıza yardımcı olabilir. Esneme egzersiz rutinleri, vücudu ekstra yoğun egzersiz rutinleri için bir araya getirir. Koordinasyonu ve kondisyonu artıran egzersiz rutinleri esneme, ısınma ve güçlenmeyi kapsar. Egzersiz yaptıktan sonra sakinleşmeniz ve esnemeniz gerekecektir. Bu, laktik asidi kas dokusundan uzaklaştırabilir. Böylece kas ağrılarının önüne geçebilirsiniz.

Günün hangi saatinde antrenman yapabilirim?

Spor aktiviteleri günün herhangi bir saatinde yapılabilir. Gününüzü ne yaptığınıza göre planlayın. İyi durumda olmanız halinde, oyun ekstra çevre dostu olabilir. Araştırmacılar, sabah ilk iş olarak kardiyo egzersiz rutinlerinin ekstra yağ yakmaya yardımcı olduğunu keşfettiler. Böylece ekstra enerji yakarsınız. Tempoya alışkın değilseniz, kendinizi yormamalısınız. Egzersizlerinizin derinliğini ve antrenman yaptığınız hızı artırabilirsiniz. Ayrıca, antrenman yapmaktan ziyade organik zamanınızı da düşünmelisiniz. Kendinizi hazırlıklı bulursanız antrenman daha keyifli olur. Uzmanlar, antrenmandan hemen önce ve hemen sonra yemek yememenizi tavsiye ediyor. Antrenmandan önce veya antrenmandan sonraki 1-2 saat içinde büyük bir yemek yemek gerçekten yararlı değildir.

Haftada kaç gün antrenman yapmalıyım?

Bireyler, bir antrenmanın ne kadar süreceği ve ne kadar sıklıkla yapmaları gerektiği sorularına tamamen farklı çözümler bulabilirler. Bu soruya vereceğiniz yanıt, antrenman yapma motivasyonunuza bağlı olabilir. Örneğin, yetenekli sporcular haftada altı kez ve bir gün dinlenerek hazırlanabilirler. Bununla birlikte, bu yoğun egzersizler uzman gözetimi altında yapılmalıdır. Haftada 3-4 kez egzersiz yaparak sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Gerekli olan, birbirini takip eden günlerde spor aktiviteleri yapmaktan kaçınmak ve bir dinlenme günü ayırmaktır. Sıradan sporun birçok avantajı vardır.

 • Sağlıklı uyku düzeni
 • Yüksek uyku kalitenizi artırın
 • Bağırsak sağlığını ve refahını desteklemek
 • Sağlıklı ve uzun bir yaşam için iyimser etki
 • Psikolojik esenlik satışı
 • Yaygın kalp treni
 • Hareket gücü artacak
 • Stres İndirimi
 • Esneklik vücudunuz için gereklidir

Evde her hafta kaç kez egzersiz yapabilirsiniz?

Sağlıklı bir şekilde fazla kilolardan kurtulmak için danışmanlar her hafta 3-4 kez egzersiz yapılmasını önermektedir. Antrenman süresi, çaba düzeyinize bağlı olarak değişebilir. Kilo vermenin ilk amacı yağ yakmaktır. Bunu gerçekleştirmek için bir antrenman rutini tasarlamak çok önemlidir. Plank, şınav ve mekik için herhangi bir ekipmana gerek yoktur. Koşu bandı ve pilates aletleri kullanmak veya aletlerle ağırlık kaldırmak da mümkündür.

Konut Web sayfasına dönmek için buraya tıklayın
Değerli hazineyi çarçur ediyoruz! Doktorlar Dışında Yemekler
Özdağ’ın yardım iddiasının ardından AK Birlik’ten ilk açıklama!
Ümit Özdağ’dan İddia: ‘Onu İçişleri Bakanı Olarak Göndereceğim’

Ayrıca Oku:

Yakın zamanda paylaşılanlar

Hentbol Oyun Kuralları

Hentbol, Amerika'da pek yaygın olmayan bir personel sporudur. Personel video oyunlarını seviyorsanız deneyin. Bu metin…

21 Haziran 2023

Futbol Terimleri Sözlüğü ile Futbolda Ustalaşın!

Futbol dili özeldir. Futbol TerimleriHer yetenekli ve mahallevideo oyunlarında cümleleri telaffuz etmenin yollarını keşfedebilirsiniz. Futbol…

21 Haziran 2023

Dünyanın En İyi Golcüleri

Futbol, tüm dünyada yüz binlerce takipçisi olan bir spordur. Tamamen farklı eylemler oyuna renk katıyor.…

21 Haziran 2023

Spor Salonunda Ne Giymeli?

Spor, sağlıklı ve formda kalmanıza yardımcı olabilir. Tekrar tekrar egzersiz yapmak zihinsel, bedensel ve ruhsal…

21 Haziran 2023

Sporda Karın Kası Nedir, Hangi Kaslardır? Karın Kası Nasıl Geliştirilir? – Son Haberler

Vücudun çeşitli bileşenlerinin isimleri de tamamen farklıdır. Bu, özellikle kas takımlarının adlandırılmasında belirgindir. Bu kısaltma…

20 Haziran 2023

Cristiano Ronaldo Kimdir – Cristiano Ronaldo Hayatı ve Biyografisi

Cristiano Cristiano ne hakkında? Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro, 5 Şubat 1985 tarihinde Portekiz'in Madeira…

20 Haziran 2023